Rođena je 1969. godine u Valjevu, gde živi danas, radi i stvara.
Po zanimanju je strukovni vaspitač – specijalista za metodiku realizacije pripremnog predškolskog programa.
Predsednica je Udruženja „Anđeli čuvari“ i godinama se intenzivno bavi humanitarnim radom.
Veliki je humanista i heroina plemenitosti. Izuzetan je pedagog i kulturni poslenik.
Sa svojom svestranošću i uzornošću u vaspitnom, humanitarnom radu i kulturnom delanju, sa svojom vaspitnom ustanovom – Kreativnom radionicom Pinokio i dobrotvornim Udruženjem, postala je i sama – institucija.
Apsolutno je posvećena radu sa decom i korisnicima iz ranjivih kategorija i njena motivacija je ljubav prema deci, i pomoć istima kroz različite vidove kako edukacije, tako i dugogodišnjeg organizovanja brojnih humanitarnih akcija u okviru Udruženja „Anđeli čuvari“.
Učesnica je brojnih edukativnih seminara, kao i autor brojnih radova koje je objavila iz oblasti pedagoškog i inkluzivnog rada. Sa pravom se može reći da je jedna od začetnica inkluzivnog rada sa decom u našem gradu, jer je hrabro pristupila istom, u vreme kad su mnogi osporavali početke inkluzije u prosveti, i ostalim oblastima. Počasni je član brojnih asocijacija kako u zemlji, tako i u inostranstvu. O njenom volonterskom radu u okviru humanitarne organizacije na čijem je čelu, postoje brojna pisana svedočanstva i nagrade.
Magistar Jovanka Božić, profesor Valjevske gimnazije, dugogodišnja saradnica ovog Udruženja, u emisiji „ Dobro u ljudima“ Televizije Novi Sad, o Vesni Lazić kaže:
„Vesna Lazić je sinonim za univerzalnu i uzvišenu personalnost. Veliki je humanista i heroina plemenitosti. Izuzetan je pedagog i kulturni poslenik. Sa svojom svestranošću i uzornošću u vaspitnom, humanitarnom radu i kulturnom delanju, sa svojom vaspitnom ustanovom – Kreativnom radionicom Pinokio i dobrotvornim Udruženjem, postala je i sama – institucija.
U najkraćem ime Vesne Lazić, i njen dobrotvorni i vaspitni rad, sinonim je za mnoge lepe reči, a ja ću pomenuti samo one na slovo“E“kao što su:
- Entuzijazam u radu,
- Energija u sveukupnom posvećenju;
- Empatija, saosećanje sa decom i ranjivim grupama;
- Emocija – svemu sa ljubavlju pristupa;
- Erudicija u pedagoškom znanju;
- Ekspertnost, stručnost – shvaćena kao proces napredovanja i stalnog usavršavanja u oblasti kreativnog rada sa decom;
- Evaluacija, stalno ocenjivanje, vrednovanje sopstvenog stvaralaštva, najvišim merilima koja potvrđuju visoke standarde i vrednost ostvarenog;
- Elokvencija, rečitost u govoru upućuje na sigurnost da se časno delo stvara;
- Ekspresija – izražajnost u inovacijskom i stvaralačkom pedagoškom motivu, prenosivom na sve edukativne sadržaje i nivoe;
- Edukacija kojom oplemenjuje ne samo uzrasnu populaciju kojoj se obraća, već i šire društveno okruženje.
Pa su tako (i zato) sva njena svojstva, karakterologija u celini i sveukupna profesionalna i ljudska ostvarenost – blagodetna za ugledanje“.